Šafraninis pyragas su riešutine karamele

Šafraninis pyragas su riešutine karamele. Drėgnas, gardus šafraninis pyragas švies ryškiai kaip saulė. Puikus kalėdinis visų šafrano gerbėjų pasirinkimas.

12–14 porcijų

maždaug 1 val.

Įvertinimas (0 vnt)

Sudedamosios dalys

1 pakelis šafrano
210 g „Dansukker“ cukraus „Panevėžio Plius“
200 g sviesto
2 kiaušiniai
3 g „Dansukker“ vanilinio cukraus su natūralia vanile
150 ml pieno
240 g miltų 
10 g kepimo miltelių

Riešutinė karamelė
60 g pistacijų
30 g karijų
30 g migdolų
100 g sviesto
50 ml plakamosios grietinėlės
95 g „Dansukker“ nerafinuoto cukranendrių cukraus
70 g „Dansukker“ šviesiojo sirupo

Paruošimo instrukcijos

Orkaitę įkaitinkite iki 175 °C temperatūros. Įjunkite kaitinimą iš viršaus ir apačios.

Grūstuvėje šafraną sutrinkite su vienu šaukštu cukraus. Įmaišykite ištirpintą sviestą. Iki purumo išplakite kiaušinius, likusį cukrų ir vanilinį cukrų. Įmaišykite sviesto mišinį ir pieną.

Dubenyje sumaišykite miltus ir kepimo miltelius ir atsargiai įmaišykite į kiaušinių masę.

Maždaug 23 cm skersmens pailgą kepimo indą ištepkite riebalais. Šonus padenkite kepimo popieriaus juostelėmis. Masę supilkite į kepimo indą ir kepkite vidurinėje orkaitės dalyje 30–35 minutes.

Nedelsdami imkitės ruošti riešutinę karamelę, kad jai pakaktų laiko sustingti. Stambiai sukapokite riešutus ir atidėkite į šalį. Ištirpinkite sviestą. Įmaišykite grietinėlę, sirupą ir nerafinuotą cukranendrių cukrų. Mišinį nuolat maišydami virkite, kol įgaus auksinę rudą spalvą ir šiek tiek sutirštės. Įmaišykite riešutus.

Išimkite pyragą iš orkaitės. Orkaitės groteles perkelkite padala aukščiau. Nustatykite grilio režimą ir 200 °C temperatūrą. Riešutinę karamele apteptą pyragą orkaitės vidurinėje dalyje kepkite apie 10 minučių. Stebėkite, kad viršus neapdegtų ir būtų auksinės rudos spalvos.

Ar pageidautumėte gauti daugiau informacijos apie „Nordic Sugar“, mūsų produktus ir paslaugas?

Valentinas kviečia prie stalo

Iš tiesų Meilės diena tęsiasi visus metus. Tačiau būtent vasario 14 d. meilei skiriamas ypatingas dėmesys. Tada kaip tik yra tinkama proga paruošti gardėsių.

Žiemos iškyla

Gražią žiemos dieną visų nuotaika būna tiesiog puiki! Tačiau linksmybėms lauke reikia daug energijos.

Blynai

Blynus labai mėgta vaikai, taip pat ir suaugusieji. Blynai puikiai tinka kaip užkandis tarp pagrindinių valgymų, pasiimti su savimi kur nors išeinant, taip pat priešpiečiams ar desertui.

Citrusinių vaisių metas

Ar galima įsivaizduoti geresnius pusryčius nei blynai, bandelės ar skrudinta duona su namuose pagamintu marmeladu? Semkitės įkvėpimo ir gaminkite iš citrusinių vaisių.

Gerai sušildo, kai šalta

Karšti gėrimai puikiai tinka visais mūsų niūraus šiaurės klimato metų laikais. Tačiau labiausiai šiluma vertinama prasidėjus rudens šalčiams ir žiemą.

Gardus šokoladas

Ar Jums taip pat patinka šokoladas? Pristatome Jums įvairių skaniausių saldumynų, nuo keksiukų iki sausainių, receptus.