Šafraninė pavlova su putėsiais ir citrusiniais vaisiais

Šafraninė pavlova su gardžiais putėsiais ir šviežiomis citrusinių vaisių salotomis. Neabejotinai šventiškiausias Kalėdų desertas!

maždaug 8 porcijų

maždaug 2 val.

Įvertinimas (0 vnt)

Sudedamosios dalys

Pavlova
Pusė pakelio šafrano (0,25 g)
210 g „Dansukker“ cukraus „Panevėžio Plius“
4 kiaušinių baltymai
8 g kukurūzų miltų
5 ml obuolių sidro acto

Baltojo šokolado putėsiai
120 g baltojo šokolado
15 g „Dansukker“ nerafinuoto cukranendrių cukraus
1 kiaušinio trynys
200 ml plakamosios grietinėlės 
100 ml kreminio sūrio

Citrusinių vaisių salotos
apelsinų, greipfrutų, klementinų ar kitų citrusinių vaisių

Papuošimas
granato sėklų
1 apelsino žievelė

Paruošimo instrukcijos

Įkaitinkite orkaitę iki 125 °C temperatūros Grūstuvėje šafraną sutrinkite su vienu šaukštu cukraus.

Šluotele iki standumo išplakite kiaušinių baltymus. Toliau plakdami suberkite pusę cukraus. Paplakę kelias minutes, suberkite likusį cukrų ir šafraninį cukrų. Toliau plakite dar 7–10 minučių, kol masė sustandės.

Atsargiai įmaišykite kukurūzų miltus ir supilkite actą. Pavlovos masę šaukštu sudėkite ant kepimo popieriaus lakšto. Suformuokite diską. Mentele braukdami iš apačios į viršų sukurkite raštą. Viduryje suformuokite įdubimą. Kepkite apatinėje orkaitės dalyje apie 2 valandas. Orkaitę išjunkite. Palikite pavlovą joje dar 2 valandoms.

Paruoškite šokoladinius putėsius. Naudokite kambario temperatūros produktus. Šokoladą susmulkinkite ir ištirpinkite garų vonelėje. Suberkite cukranendrių cukrų ir palikite atvėsti. Švelniai išplakite trynį ir įmaišykite į šokoladą. Atsargiai išmaišykite.

Išplakite grietinėlę. Trečdalį grietinėlės įmaišykite į šokolado masę. Pakaitomis įmaišykite likusią grietinėlę ir kreminį sūrį.

Masę švelniai maišykite, kol neliks gumulėlių. Tada putėsius sukrėskite į konditerinį maišelį su antgaliu. Palaikykite šaldytuve maždaug vieną valandą.

Citrusinius vaisius nulupkite ir supjaustykite griežinėliais. Pavlovą padėkite į lėkštę. Į įdubimą įspauskite putėsių. Papuoškite citrusinių vaisių griežinėliais ir granato sėklomis. Likusius citrusinius vaisius ir granato sėklas sudėkite į dubenėlį ir patiekite šalia.

Idėja: šafraninė pavlova puikiai dera ir su šokoladiniais apelsininiais putėsiais.

Šokoladiniai apelsininiai putėsiai
100 g juodojo šokolado
45 g „Dansukker“ rudojo drėgnojo cukraus „Farinas“
1 kiaušinio trynys
200 ml plakamosios grietinėlės
1 apelsino žievelė

Paruoškite šokoladinius putėsius. Naudokite kambario temperatūros produktus.

Šokoladą susmulkinkite ir ištirpinkite garų vonelėje. Suberkite cukranendrių cukrų ir palikite atvėsti. Švelniai išplakite trynį ir įmaišykite į šokoladą. Atsargiai išmaišykite.

Išplakite grietinėlę. Trečdalį grietinėlės įmaišykite į šokolado masę. Likusią grietinėlę įmaišykite pamažu. Įtarkuokite apelsino žievelės. Švelniai išmaišykite. Putėsius sukrėskite į konditerinį maišelį ir vienai valandai dėkite į šaldytuvą.

Ar pageidautumėte gauti daugiau informacijos apie „Nordic Sugar“, mūsų produktus ir paslaugas?

Valentinas kviečia prie stalo

Iš tiesų Meilės diena tęsiasi visus metus. Tačiau būtent vasario 14 d. meilei skiriamas ypatingas dėmesys. Tada kaip tik yra tinkama proga paruošti gardėsių.

Žiemos iškyla

Gražią žiemos dieną visų nuotaika būna tiesiog puiki! Tačiau linksmybėms lauke reikia daug energijos.

Blynai

Blynus labai mėgta vaikai, taip pat ir suaugusieji. Blynai puikiai tinka kaip užkandis tarp pagrindinių valgymų, pasiimti su savimi kur nors išeinant, taip pat priešpiečiams ar desertui.

Citrusinių vaisių metas

Ar galima įsivaizduoti geresnius pusryčius nei blynai, bandelės ar skrudinta duona su namuose pagamintu marmeladu? Semkitės įkvėpimo ir gaminkite iš citrusinių vaisių.

Gerai sušildo, kai šalta

Karšti gėrimai puikiai tinka visais mūsų niūraus šiaurės klimato metų laikais. Tačiau labiausiai šiluma vertinama prasidėjus rudens šalčiams ir žiemą.

Gardus šokoladas

Ar Jums taip pat patinka šokoladas? Pristatome Jums įvairių skaniausių saldumynų, nuo keksiukų iki sausainių, receptus.