Nuogas obuolių tortas su imbieriniu glajumi

1 tortas (8–10 gabalėlių)

maždaug 4 val.

Įvertinimas (1 vnt)

Sudedamosios dalys

Obuolių torto lakštai
3–4 obuoliai
4 kiaušiniai
380 g „Dansukker“ cukraus „Panevėžio Plius“
300 ml aliejaus
3 g cinamono
3 g druskos
8 g kepimo miltelių
7 g sodos
10 g vanilinio cukraus
260 g miltų
105 g kokosų drožlių

Greitai paruošiamas sviestinis kremas
240 g „Dansukker“ cukraus miltelių
10 g vanilinio cukraus
150 g sūdyto sviesto (kambario temperatūros)

Imbierinis glajus
200 g sviesto (kambario temperatūros)
200 g „Dansukker“ cukraus miltelių
400 g kreminio sūrio
1 gabalėlis šviežio imbiero
1 žaliosios citrinos sulčių. Pirmiausia nutarkuokite citrinos žievelę, kurią panaudosite cukrui ruošti.

Žaliųjų citrinų cukrus
1 žaliosios citrinos žievelė
40 g „Dansukker“ cukraus „Panevėžio Plius“

Paruošimo instrukcijos

1. Keturias apvalias kepimo formas (21–22 cm) ištepkite riebalais ir išklokite kepimo popieriumi. Jeigu turite tik vieną formą, torto lakštus galite kepti po vieną.

2. Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C.

3. Smulkiai sutarkuokite obuolius. Kiaušinius su cukrumi ir aliejumi plakite apie 10 minučių, kol plakinio tūris padvigubės.

4. Dubenyje sumaišykite druską, kepimo miltelius, sodą, vanilinį cukrų ir miltus. Mišinį įsijokite į kiaušinių plakinį, atsargiai išmaišykite, kad neliktų gumulėlių. Galiausiai įmaišykite obuolius ir kokosų drožles.

5. Paskirstykite mišinį tolygiai visose kepimo formose ir kepkite 170 °C temperatūroje 30 minučių. Mediniu iešmeliu patikrinkite, ar iškepė. Tada lakštus išimkite ir palikite visiškai ataušti.

6. Lakštus galima iškepti ir iš vakaro. Jei ataušusius lakštus suvyniosite į maistinę plėvelę, jie nesudžius. Prieš tepdami kremą nelygius lakštus išlyginkite peiliu.

7. Sviestinis kremas: visas sudedamąsias dalis iki lygios masės išplakite gumine šluotele. Sukrėskite į konditerinį maišelį su antgaliu.

8. Imbierinis glajus: minkštą sviestą plakdami elektriniu plaktuvu pamažu suberkite cukraus miltelius. Įmaišę visus cukraus miltelius, plakdami rankiniu plakikliu sukrėskite kreminį sūrį.

9. Galiausiai nulupkite imbierą, sutarkuokite ir suberkite į glajų, pagardinkite citrinų sultimis. Norisi daugiau saldumo? Įberkite dar cukraus miltelių. Mėgstate rūgščiau? Įpilkite daugiau žaliųjų citrinų sulčių. Masę supilkite į konditerinį maišelį su apvaliu antgaliu.

10. Žaliųjų citrinų cukrus: citrinos žievelę sumaišykite su cukrumi.

11. Metas suformuoti tortą: pagrindo lakštą padėkite ant serviravimo lėkštės. Ties torto kraštais suformuokite sviestinio kremo sienelę, o vidurį užpildykite kreminio sūrio glajumi.

12. Uždėkite kitą torto lakštą, vėl užtepkite sviestinio kremo ir užpilkite glajaus.

13. Galiausiai uždėkite paskutinį lakštą ir tortą maždaug 20 minučių palaikykite šaldytuve.

14. Tada visai plonu sviestinio kremo sluoksniu ištepkite visą tortą. Sluoksnis turėtų būti labai plonas – šonuose turi aiškiai matytis torto sluoksniai. Tokio stiliaus tortas vadinamas „nuogu“. Galiausiai ties torto kraštais suformuokite kremo gėlytes ir pabarstykite žaliųjų citrinų cukrumi. Dėkite į šaldiklį arba patiekite iš karto.

Ar pageidautumėte gauti daugiau informacijos apie „Nordic Sugar“, mūsų produktus ir paslaugas?

Marinuotos daržovės ir vaisiai

Konservuotos vasaros daržovės ilgam išsaugos vasaros skonį. Marinuotas daržoves patiekite prie grilio patiekalų ar mėsos.

Visų mėgstami obuoliai

Vieni paskutinių vasarą prinokstančių vaisių - tai mūsų mėgstami obuoliai. O čia mes surinkome savo geriausius receptus, kuriuose pagrindinis ingredientas yra šis nuostabus vaisius.

Mėlynės – geriausios miško uogos

Mėlynės yra vis dėlto geriausios miško uogos. Mėlynių sezonas paprastai prasideda liepos mėnesį ir tęsiasi iki rudens. Pasirūpinkite miško mėlynių atsargomis ir kepkite pyragus, gaminkite uogienes arba kompotus.

Uogienės ir sultys

Paprasta ir smagu pasigaminti savo uogienių ir sulčių. Naudodami tokius mūsų produktus, kaip cukrus uogienėms ir cukrus marmeladams, galėsite lengvai pasigaminti uogienės ar marmelado.

Gervuogės - aviečių pusseserės

Gervuogės idealiai tinka kepiniams, ledams, uogienėms bei kompotams, o jomis papuošti patiekalai atrodo išties prabangiai.

Čatnis - prieskoningas pagardas

Visi čatniai skirstomi į saldžiuosius ir aštriuosius. Gaminant čatnius gali būti naudojami įvairūs vaisiai ir daržovės. Jie troškinami ir paskaninami cukrumi, druska ir prieskoniais.